O školce Bylinky

Naší snahou je rozvoj dovedností, samostatnosti a touhy po poznání Vašeho dítěte
v souladu s mezinárodně uznávanou metodou Montessori.

To vše pod dohledem zkušených lektorů a bez přítomnosti rodičů.

montessori

Dětská skupina Bylinky s prvky Montessori se zaměřuje na děti od 3 do 7 let.

Maximálně 6 dětí na 1 lektorku, otevřeno po až pá od 8:00 do 17:00.

Bylinky vznikly jako logické vyústění naší mnohaleté práce s dětmi do 3 let. Od roku 2011 spravujeme několik zařízení jeslového typu pro batolata. Tato však nikdy neměla možnost pokračovat u nás dál v přístupu, na který byla zvyklá. Proto jsme rádi, že jim/vám i mnoha jiným dětem tuto možnost můžeme konečně nabídnout.
Dětem u nás nabízíme připravené prostředí, kde si mohou organizovat vše samy a to od nejútlejšího věku, avšak za dodržování určitých pravidel. Lektor se stává spíše průvodcem než učitelem, jak jej známe z klasických mateřských škol.

klukKlaholkademe důraz na dětskou samostatnost a sebeobsluhu. Děti si samy chystají svačiny, prostírají stůl a zvládají i celý úklid včetně mytí nádobí. Učí se oblékat či vysvlékat, uklízet po sobě atp. Kromě praktických činností se zabýváme projekty a tématy, které se snažíme propojit s různými oblastmi života dětí.

V našich prostorách najdete nejen množství Montessori pomůcek, ale také praktické koutky zaměřené např. na aranžování květin, praní prádla, rukodělné činnosti. Podstatnou část prostor vždy zaplňuje dětská funkční kuchyňka, jídelní kout, stoly na přípravu jídel. Veškeré toto vybavení děti opravdu využívají, a to od samotné přípravy jídla až po mytí nádobí a úklid stolu. Neuvěřitelné v tomto věku, přesto reálné. Řídíme se jedním z nejznámějších hesel Montessori pedagogiky: Pomoz mi, abych to dokázalo samo.

Snažíme se dětem i okolí ukázat, že i ve městě se dá žít v souladu s přírodou, ekologicky a s respektem vůči svému okolí (a to jak všemu živému, tak i neživému).

Naše filosofie – Ceník – Stravování

 
Naše děti - to nejlepší pro nejmenší Ivana Procházková Maloušci - Jesle s prvky Montessori v centru Brna

Naše děti, o.p.s. - to nejlepší pro nejmenší
Rodinné centrum Naše děti a jesle Maloušci v centru Brna. Sledujte nás i na facebooku Naše děti Brno.